ROCKER; SP3T; Pos: 3; (ON)-OFF-ON; 16A/250VAC; 10A/24VDC; none
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
C1521AB
Tootja: BULGIN
Tootja tootekood: C1521AB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SP3T; Pos: 3; (ON)-OFF-ON; 16A/250VAC; 10A/24VDC; none
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 3 |
| Leads | connectors |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 3mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | SP3T |
| DC contacts rating @R | 10A / 24V DC |
| AC contacts rating @R | 16A / 250V AC |
| Switching method | (ON)-OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |