Fuse: fuse; quick blow; 250mA; 125VAC; 63VDC; SMD; ceramic; C1F; 1206
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C1F-250
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; quick blow; 250mA; 125VAC; 63VDC; SMD; ceramic; C1F; 1206
| Mounting | SMD |
| Resistance | 2.3Ω |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 250mA |
| Rated voltage | 63V DC, 125V AC |
| Case - mm | 3216 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Max voltage drop | 813mV |