Charger: for rechargeable batteries; Li-Ion; 3.6/3.7V; 2A; 5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C2
Tootja: KEEPPOWER
Tootja tootekood: C2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Charger: for rechargeable batteries; Li-Ion; 3.6/3.7V; 2A; 5VDC
| Supply voltage | 5V DC |
| Additional functions | LED indicators |
| Max. charging current | 2A |
| Cell size | 14500, 16340, 16650, 18350, 18500, 18650, 20700, 21700, 26650, MR18650, R6 |
| Cells quantity | 2 |
| Kind of rechargeable battery | Li-Ion |
| Type of charger | for rechargeable batteries |
| Rechargeable battery voltage | 3.6 / 3.7V |