Tootekood: C20ALGR5470AASK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C20ALGR5470AASK
  • Mounting
  • Max. operating current
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Leads
  • Terminal pitch
  • Body dimensions
  • Max. operating voltage
  • Max. operating voltage
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • Capacitor application
  • Capacitor application
  • Capacitors features
  • Capacitors features
  • ESR value
  • Climate class
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; Body dim: Ø65x247mm; 47uF; ±10%; 55A
Mounting M12 screw
Max. operating current 55A
Operating temperature -25...70°C
Tolerance ±10%
Leads M10 screws
Terminal pitch 28mm
Body dimensions Ø65x247mm
Max. operating voltage 640V AC, 1.4kV DC
Diameter 65mm
Capacitance 47µF
Type of capacitor polypropylene
Capacitor application filtering, power factor correction
Capacitors features long life, overpressure protection system
ESR value 1.9mΩ