Capacitor: polypropylene; Body dim: Ø65x147mm; 10uF; ±10%; 30A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C20AQGR5100AASK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C20AQGR5100AASK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; Body dim: Ø65x147mm; 10uF; ±10%; 30A
| Mounting | M12 screw |
| Max. operating current | 30A |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | M10 screws |
| Terminal pitch | 28mm |
| Body dimensions | Ø65x147mm |
| Max. operating voltage | 780V AC |
| Diameter | 65mm |
| Capacitance | 10µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering, power factor correction |
| Capacitors features | long life, overpressure protection system |
| ESR value | 2mΩ |
| Climate class | IEC60068-1 |