Capacitor: polypropylene; Body dim: Ø75x247mm; 33uF; ±10%; 55A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C20AQGR5470AASK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C20AQGR5470AASK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; Body dim: Ø75x247mm; 33uF; ±10%; 55A
| Mounting | M12 screw |
| Max. operating current | 55A |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | M10 screws |
| Terminal pitch | 35mm |
| Body dimensions | Ø75x247mm |
| Max. operating voltage | 780V AC |
| Capacitance | 33µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering, power factor correction |
| Capacitors features | long life, overpressure protection system |
| ESR value | 1.8mΩ |
| Climate class | IEC60068-1 |