Capacitor: ceramic
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
C2220C205K1RLCAUTO
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: C2220C205K1RLCAUTO
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 100V DC |
| Case - inch | 2220 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Height | 2mm |
| Capacitance | 2µF |
| Case - mm | 5750 |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | X7R |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |