Film Capacitor, 35 µF, C27 Motor Run Series, 470 VAC, Quick Connect, Snap-In, ± 5%, 20 V/µs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C274AC35350SA0J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C274AC35350SA0J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Film Capacitor, 35 µF, C27 Motor Run Series, 470 VAC, Quick Connect, Snap-In, ± 5%, 20 V/µs
| Mounting | M8 screw |
| Operating voltage | 470V AC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | connectors |
| Height | 96mm |
| Body dimensions | Ø50x96mm |
| Diameter | 50mm |
| Capacitance | 35µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |
| Service life | 10000h |
| Climate class | 25/085/21 |
| Max operating temperature | 85°C |