Film Capacitor, 10 µF, C27 Motor Run Series, 470 VAC, Wire Leaded, ± 5%, 20 V/µs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C274ACF5100SA0J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C274ACF5100SA0J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Film Capacitor, 10 µF, C27 Motor Run Series, 470 VAC, Wire Leaded, ± 5%, 20 V/µs
| Mounting | M8 screw |
| Operating voltage | 470V AC |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | cables |
| Body dimensions | Ø35x71.5mm |
| Diameter | 35mm |
| Capacitance | 10µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |
| Service life | 10000h |
| Climate class | 25/085/21 |
| Max operating temperature | 85°C |