Switch: door; Pos: 2; SPST; Leads: 6,3x0,8mm connectors; Body: white
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C3006CRWW
Tootja: BULGIN
Tootja tootekood: C3006CRWW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: door; Pos: 2; SPST; Leads: 6,3x0,8mm connectors; Body: white
| Mounting | on panel, push-in |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Type of switch | door |
| Switches features | with lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Mounting hole diameter | 25.4x12.1mm |
| Body colour | white |
| Contacts configuration | SPST |
| AC contacts rating @R | 300mA / 250V AC |
| Switching method | (ON)-OFF |
| Stable positions number | 1 |
| Key button colour | white |
| Button marking | blank |
| Knob height | 13mm |