Power breaker; Poles: 4; DIN; Inom: 400A; NSX; IP40; -25÷70°C; 690VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C40N42D400
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: C40N42D400
Tarneaeg: 2-4 weeks
Spetsifikatsioon tootele Power breaker; Poles: 4; DIN; Inom: 400A; NSX; IP40; -25÷70°C; 690VAC
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP40 |
| Max. operating voltage | 690V AC |
| Current rating | 400A |
| Type of protection | power breaker |
| Short circuit breaking capacity | 50kA |
| Lead time | 2-4 weeks |