Capacitor: polypropylene; 100uF; Leads: M10 screws; ESR: 4mΩ; C44A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44AFGP6100ZG0J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44AFGP6100ZG0J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 100uF; Leads: M10 screws; ESR: 4mΩ; C44A
| Mounting | M12 screw |
| Operating voltage | 400V DC |
| Max. operating current | 32A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M10 screws |
| Max. forward impulse current | 1.5kA |
| Terminal pitch | 22.3mm |
| Height | 138mm |
| Body dimensions | Ø60x138mm |
| Max. operating voltage | 250V AC, 400V DC |
| Diameter | 60mm |
| Capacitance | 100µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 4mΩ |
| Climate class | 40/85/21 |