Capacitor: polypropylene; 250uF; Leads: M10 screws; ESR: 4mΩ; C44A
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
C44AFGR6250ZA0J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44AFGR6250ZA0J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 250uF; Leads: M10 screws; ESR: 4mΩ; C44A
| Mounting | M12 screw |
| Max. operating current | 32A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M10 screws |
| Max. forward impulse current | 2.5kA |
| Terminal pitch | 35mm |
| Height | 150mm |
| Body dimensions | Ø85x150mm |
| Max. operating voltage | 250V AC, 400V DC |
| Diameter | 85mm |
| Capacitance | 250µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 4mΩ |
| Climate class | 40/85/21 |