Capacitor: polypropylene; 100uF; Leads: M10 screws; ESR: 5mΩ; C44A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44AHGP6100ZA0J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44AHGP6100ZA0J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 100uF; Leads: M10 screws; ESR: 5mΩ; C44A
| Mounting | M12 screw |
| Operating voltage | 600V DC |
| Max. operating current | 32A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M10 screws |
| Max. forward impulse current | 2kA |
| Terminal pitch | 22.3mm |
| Height | 135mm |
| Body dimensions | Ø76x135mm |
| Max. operating voltage | 330V AC, 600V DC |
| Diameter | 76mm |
| Capacitance | 100µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 5mΩ |
| Climate class | 40/85/21 |