Capacitor: polypropylene; 5uF; Leads: M6 screws; ESR: 5mΩ; C44A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44AMFP4500ZA0J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44AMFP4500ZA0J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 5uF; Leads: M6 screws; ESR: 5mΩ; C44A
| Mounting | M8 screw |
| Max. operating current | 16A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M6 screws |
| Max. forward impulse current | 300A |
| Terminal pitch | 22.3mm |
| Height | 80mm |
| Body dimensions | Ø45x80mm |
| Max. operating voltage | 450V AC, 850V DC |
| Diameter | 45mm |
| Capacitance | 5µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 5mΩ |
| Climate class | 40/85/21 |