Capacitor: polypropylene; 30uF; Leads: M10 screws; ESR: 5mΩ; C44A
Kordarv:
108.0
Minimum quantity:
108.0
Tootekood:
C44AMGP5300ZA0J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44AMGP5300ZA0J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 30uF; Leads: M10 screws; ESR: 5mΩ; C44A
| Mounting | M12 screw |
| Max. operating current | 32A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M10 screws |
| Max. forward impulse current | 1.2kA |
| Terminal pitch | 22.3mm |
| Height | 138mm |
| Body dimensions | Ø65x138mm |
| Max. operating voltage | 450V AC, 850V DC |
| Diameter | 65mm |
| Capacitance | 30µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 5mΩ |
| Climate class | 40/85/21 |