Capacitor: polypropylene; 4uF; Leads: M10 screws; ESR: 2mΩ; C44A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44ASGP4400ZA0J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44ASGP4400ZA0J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 4uF; Leads: M10 screws; ESR: 2mΩ; C44A
| Mounting | M12 screw |
| Operating voltage | 1.5kV DC |
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M10 screws |
| Max. forward impulse current | 1.6kA |
| Terminal pitch | 22.3mm |
| Height | 101mm |
| Body dimensions | Ø60x101mm |
| Max. operating voltage | 630V AC, 1.5kV DC |
| Diameter | 60mm |
| Capacitance | 4µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 2mΩ |
| Climate class | 40/85/21 |