Capacitor: polypropylene; Body dim: Ø75x142mm; 100uF; ±5%; 30A
Kordarv:
15.0
Minimum quantity:
15.0
Tootekood:
C44HKGR6100AASJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44HKGR6100AASJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; Body dim: Ø75x142mm; 100uF; ±5%; 30A
| Mounting | M12 screw |
| Max. operating current | 30A |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M10 screws |
| Terminal pitch | 35mm |
| Height | 142mm |
| Body dimensions | Ø75x142mm |
| Max. operating voltage | 440V AC, 1kV DC |
| Diameter | 75mm |
| Capacitance | 100µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering, power factor correction |
| Capacitors features | long life, overpressure protection system |
| ESR value | 4.1mΩ |
| Climate class | 25/70/56, IEC60068-1 |