Capacitor: polypropylene; 133uF; Leads: M10 screw; ESR: 1.6mΩ; C44P
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44PKGR6133RBSJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44PKGR6133RBSJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 133uF; Leads: M10 screw; ESR: 1.6mΩ; C44P
| Mounting | M12 screw |
| Max. operating current | 50A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M10 screws |
| Terminal pitch | 35mm |
| Height | 197mm |
| Body dimensions | Ø75x197mm |
| Max. operating voltage | 440V AC, 1kV DC |
| Diameter | 75mm |
| Capacitance | 133µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 1.6mΩ |
| Climate class | 25/70/56, IEC60068-1 |