Capacitor: polypropylene; 150uF; Leads: M10 screws; ESR: 2.8mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44PKGR6150AASJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44PKGR6150AASJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 150uF; Leads: M10 screws; ESR: 2.8mΩ
| Mounting | M12 screw |
| Max. operating current | 45A |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M10 screws |
| Terminal pitch | 28mm |
| Body dimensions | Ø65x247mm |
| Max. operating voltage | 440V AC, 1kV DC |
| Diameter | 65mm |
| Capacitance | 150µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| Capacitors features | long life, overpressure protection system |
| ESR value | 2.8mΩ |
| Climate class | 25/70/56, IEC60068-1 |