Capacitor: polypropylene; Body dim: Ø65x145mm; 200uF; ±5%; 43A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44PLGR6200ZASJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44PLGR6200ZASJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; Body dim: Ø65x145mm; 200uF; ±5%; 43A
| Mounting | M12 screw |
| Max. operating current | 43A |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | M10 screws |
| Terminal pitch | 28mm |
| Body dimensions | Ø65x145mm |
| Max. operating voltage | 330V AC, 700V DC |
| Capacitance | 200µF |
| Alias | 44PLGR6200ZASJ |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | power factor correction |
| Capacitors features | long life, overpressure protection system |
| ESR value | 2.8mΩ |
| Climate class | 25/70/56, IEC60068-1 |