Capacitor: polypropylene; 600uF; Leads: M10 screw; ESR: 1.1mΩ; C44P
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44PLGR6600RBSK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44PLGR6600RBSK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 600uF; Leads: M10 screw; ESR: 1.1mΩ; C44P
| Mounting | M12 screw |
| Operating voltage | 500V DC |
| Max. operating current | 75A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | M10 screws |
| Terminal pitch | 35mm |
| Body dimensions | Ø85x280mm |
| Max. operating voltage | 330V AC, 700V DC |
| Diameter | 85mm |
| Capacitance | 600µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 1.1mΩ |
| Climate class | 25/70/56, IEC60068-1 |