Tootekood: C44PMGR6200RASK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44PMGR6200RASK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 200uF; Leads: M10 screw; ESR: 1.8mΩ; C44P
Mounting M12 screw
Max. operating current 50A
Operating temperature -40...80°C
Tolerance ±10%
Leads M10 screws
Terminal pitch 35mm
Body dimensions Ø75x247mm
Max. operating voltage 480V AC
Diameter 75mm
Capacitance 200µF
Type of capacitor polypropylene
ESR value 1.8mΩ