Tootekood: C44PPGR6100RASK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44PPGR6100RASK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 100uF; Leads: M10 screw; ESR: 1.4mΩ; C44P
Mounting M12 screw
Max. operating current 60A
Operating temperature -40...80°C
Tolerance ±10%
Leads M10 screws
Terminal pitch 35mm
Body dimensions Ø75x247mm
Max. operating voltage 550V AC, 1.28kV DC
Diameter 75mm
Capacitance 100µF
Type of capacitor polypropylene
ESR value 1.4mΩ