Tootekood: C44PUGR5150RASK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44PUGR5150RASK
  • Mounting
  • Max. operating current
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Leads
  • Terminal pitch
  • Body dimensions
  • Max. operating voltage
  • Max. operating voltage
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
  • ESR value
  • Climate class
  • Climate class
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 15uF; Leads: M10 screw; ESR: 3.6mΩ; C44P
Mounting M12 screw
Max. operating current 35A
Operating temperature -40...80°C
Tolerance ±10%
Leads M10 screws
Terminal pitch 35mm
Body dimensions Ø75x147mm
Max. operating voltage 780V AC, 1.7kV DC
Diameter 75mm
Capacitance 15µF
Type of capacitor polypropylene
ESR value 3.6mΩ