Capacitor: polypropylene; 22uF; Leads: M10 screw; ESR: 2.7mΩ; C44P
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44PUGR5220RASK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44PUGR5220RASK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 22uF; Leads: M10 screw; ESR: 2.7mΩ; C44P
| Mounting | M12 screw |
| Max. operating current | 40A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | M10 screws |
| Terminal pitch | 35mm |
| Body dimensions | Ø75x147mm |
| Max. operating voltage | 780V AC, 1.7kV DC |
| Diameter | 75mm |
| Capacitance | 22µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 2.7mΩ |
| Climate class | 25/70/56, IEC60068-1 |