Tootekood: C44PXGR5200RCSK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44PXGR5200RCSK
  • Terminal pitch
  • Height
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 20uF; Leads: M10 screw; ESR: 2.1mΩ; C44P
Mounting M12 screw
Max. operating current 40A
Operating temperature -40...80°C
Tolerance ±10%
Leads M10 screws
Terminal pitch 35mm
Height 140mm
Body dimensions Ø75x140mm
Max. operating voltage 1kV AC, 2.3kV DC
Diameter 75mm
Capacitance 20µF
Type of capacitor polypropylene
ESR value 2.1mΩ