Capacitor: polypropylene; 350uF; Leads: screw; ESR: 3mΩ; C44U; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C44UOGT6350A8SK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C44UOGT6350A8SK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 350uF; Leads: screw; ESR: 3mΩ; C44U; ±10%
| Mounting | M12 screw |
| Operating voltage | 900V DC |
| Max. operating current | 60A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | screw |
| Max. forward impulse current | 2.45kA |
| Terminal pitch | 31.7mm |
| Height | 140mm |
| Body dimensions | Ø85x140mm |
| Max. operating voltage | 900V DC |
| Diameter | 85mm |
| Capacitance | 350µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | energy storage, filtering |
| Capacitors features | long life, low dielectric loss factor |
| ESR value | 3mΩ |
| Climate class | 40/100/21, IEC60068-1 |