Connection lead; M12; PIN: 4; straight; 5m; plug; 250VAC; 4A; PVC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4A05M005
Tootja: MUELLER ELECTRIC
Tootja tootekood: C4A05M005
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connection lead; M12; PIN: 4; straight; 5m; plug; 250VAC; 4A; PVC
| Max. operating current | 4A |
| IP rating | IP68 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Number of pins | 4 |
| Max. operating voltage | 250V AC, 250V DC |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 5m |
| Thread | M12 |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | for sensors/automation |
| Insulation colour | yellow |