Capacitor: polypropylene; DC-Link; 22uF; ESR: 4.3mΩ; C4AE; THT; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AEJBW5220A3HJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AEJBW5220A3HJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 22uF; ESR: 4.3mΩ; C4AE; THT; ±5%
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 13A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 228A |
| Terminal pitch | 37.5x10.2mm |
| Body dimensions | 41.5x44x24mm |
| Max. operating voltage | 700V DC |
| Capacitance | 22µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 4.3mΩ |
| Climate class | 40/085/56 |
| Pulse resistance | 13V/μs |