Capacitor: polypropylene; DC-Link; 8uF; ESR: 6.6mΩ; C4AE; THT; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AEOBU4800A12J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AEOBU4800A12J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 8uF; ESR: 6.6mΩ; C4AE; THT; ±5%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 900V DC |
| Max. operating current | 9.5A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 193A |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Body dimensions | 31.5x37x22mm |
| Max. operating voltage | 900V DC |
| Capacitance | 8µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 6.6mΩ |
| Climate class | 40/085/56 |
| Pulse resistance | 24V/μs |