Capacitor: polypropylene; DC-Link; 10uF; ESR: 6.3mΩ; C4AE; THT; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AEQBW5100A3JJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AEQBW5100A3JJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 10uF; ESR: 6.3mΩ; C4AE; THT; ±5%
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 11A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 196A |
| Terminal pitch | 37.5x10.2mm |
| Body dimensions | 42.5x37x28mm |
| Capacitance | 10µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 6.3mΩ |
| Climate class | 40/085/56 |
| Pulse resistance | 20V/μs |