Capacitor: polypropylene; DC-Link; 12uF; ESR: 5.3mΩ; C4AE; THT; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AEQBW5120A3LJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AEQBW5120A3LJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 12uF; ESR: 5.3mΩ; C4AE; THT; ±5%
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 13A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 235A |
| Terminal pitch | 37.5mm |
| Body dimensions | 42x45x30mm |
| Capacitance | 12µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| ESR value | 5.3mΩ |
| Climate class | 40/085/56 |
| Pulse resistance | 20V/μs |