Capacitor: polypropylene; 2.2uF; ESR: 7.2mΩ; C4AF; THT; ±10%; 38V/μs
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AF1BU4220A1XK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AF1BU4220A1XK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 2.2uF; ESR: 7.2mΩ; C4AF; THT; ±10%; 38V/μs
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V DC |
| Max. operating current | 6.2A |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. forward impulse current | 83A |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Body dimensions | 31.5x25x11mm |
| Max. operating voltage | 250V AC |
| Capacitance | 2.2µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| ESR value | 7.2mΩ |
| Climate class | 55/105/56, IEC60068-1 |
| Pulse resistance | 38V/μs |