AC Film Capacitor, 2.2 µF, 250 VAC, Metallized PP, ± 10%, C4AF Series, Radial Box
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AF1BU4220T1XK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AF1BU4220T1XK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC Film Capacitor, 2.2 µF, 250 VAC, Metallized PP, ± 10%, C4AF Series, Radial Box
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 500V DC |
| Max. operating current | 20.8A |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Terminal pitch | 37.5mm |
| Body dimensions | 42x45x30mm |
| Max. operating voltage | 250V AC, 500V DC |
| Capacitance | 2.2µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| ESR value | 3.4mΩ |
| Pulse resistance | 38V/μs |
| Max operating temperature | 105°C |