Capacitor: polypropylene; DC-Link; 15uF; ESR: 2.2mΩ; THT; ±10%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AF1BW5150T3LK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AF1BW5150T3LK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 15uF; ESR: 2.2mΩ; THT; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 500V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. forward impulse current | 1.1kA |
| Terminal pitch | 52.5mm |
| Max. operating voltage | 250V AC, 500V DC |
| Capacitance | 15µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| ESR value | 2.2mΩ |
| Pulse resistance | 27V/μs |