Capacitor: polypropylene; 1.5uF; ESR: 5.8mΩ; C4AF; THT; ±10%; 400VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AF3BU4150A11K
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AF3BU4150A11K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 1.5uF; ESR: 5.8mΩ; C4AF; THT; ±10%; 400VDC
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 400V DC |
| Max. operating current | 7.7A |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. forward impulse current | 212A |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Body dimensions | 31.5x29x19mm |
| Max. operating voltage | 400V DC |
| Capacitance | 1.5µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| ESR value | 5.8mΩ |
| Climate class | 55/105/56, IEC60068-1 |
| Pulse resistance | 141V/μs |