AC Film Capacitor, 15 µF, 350 VAC, Metallized PP, ± 10%, C4AF Series, Radial Box
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AF7BW5150T3NK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AF7BW5150T3NK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC Film Capacitor, 15 µF, 350 VAC, Metallized PP, ± 10%, C4AF Series, Radial Box
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. forward impulse current | 68A |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Body dimensions | 31.5x25x13mm |
| Max. operating voltage | 350V AC, 700V DC |
| Capacitance | 15µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| ESR value | 15mΩ |
| Pulse resistance | 50V/μs |
| Max operating temperature | 105°C |