AC Film Capacitor, 17 µF, 310 VAC, Metallized PP, ± 10%, C4AF Series, Radial Box
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AF9BW5170T3OK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AF9BW5170T3OK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC Film Capacitor, 17 µF, 310 VAC, Metallized PP, ± 10%, C4AF Series, Radial Box
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 630V DC |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. forward impulse current | 462A |
| Terminal pitch | 52.5mm |
| Body dimensions | 57.5x50x35mm |
| Max. operating voltage | 310V AC, 630V DC |
| Capacitance | 17µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| ESR value | 4.2mΩ |
| Pulse resistance | 32V/μs |
| Max operating temperature | 105°C |