Capacitor: polypropylene; 22uF; ESR: 2.1mΩ; C4AF; THT; ±10%; 310VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AF9BW5220A3NK
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AF9BW5220A3NK
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 22uF; ESR: 2.1mΩ; C4AF; THT; ±10%; 310VDC
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 310V DC |
| Max. operating current | 21.6A |
| Operating temperature | -55...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. forward impulse current | 462A |
| Terminal pitch | 52.5x20.3mm |
| Body dimensions | 57.5x50x35mm |
| Max. operating voltage | 310V DC |
| Capacitance | 22µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | filtering |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| ESR value | 2.1mΩ |
| Climate class | 55/105/56, IEC60068-1 |
| Pulse resistance | 21V/μs |