Capacitor: polypropylene; DC-Link; 35uF; ESR: 3mΩ; THT; ±5%; 700VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AKJBW5350A3PJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AKJBW5350A3PJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 35uF; ESR: 3mΩ; THT; ±5%; 700VDC
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 23A |
| Operating temperature | -55...135°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 700A |
| Terminal pitch | 37.5mm |
| Max. operating voltage | 700V DC |
| Capacitance | 35µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 3mΩ |
| Pulse resistance | 20V/μs |