Capacitor: polypropylene; DC-Link; 45uF; ESR: 4.8mΩ; THT; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AKJBW5450A3MJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AKJBW5450A3MJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 45uF; ESR: 4.8mΩ; THT; ±5%
| Mounting | THT |
| Max. operating current | 19.5A |
| Operating temperature | -55...135°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 450A |
| Terminal pitch | 52.5mm |
| Body dimensions | 57.5x45x30mm |
| Max. operating voltage | 700V DC |
| Capacitance | 45µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 4.8mΩ |
| Pulse resistance | 10V/μs |