Capacitor: polypropylene; DC-Link; 60uF; ESR: 4mΩ; THT; ±5%; 700VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AKJBW5600A3NJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AKJBW5600A3NJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 60uF; ESR: 4mΩ; THT; ±5%; 700VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...135°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 600A |
| Terminal pitch | 52.5mm |
| Body dimensions | 57.5x50x35mm |
| Max. operating voltage | 700V DC |
| Capacitance | 60µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 4mΩ |
| Pulse resistance | 10V/μs |