Capacitor: polypropylene; DC-Link; 1.5uF; ESR: 28mΩ; THT; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AKOBU4150A3BJ
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AKOBU4150A3BJ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 1.5uF; ESR: 28mΩ; THT; ±5%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 900V DC |
| Operating temperature | -55...135°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 60A |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Body dimensions | 32x22x13mm |
| Max. operating voltage | 900V DC |
| Capacitance | 1.5µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| ESR value | 28mΩ |
| Pulse resistance | 40V/μs |