Capacitor: polypropylene; DC-Link; 5uF; ESR: 10.01mΩ; THT; ±5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
C4AKOBU4500A31J
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: C4AKOBU4500A31J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; DC-Link; 5uF; ESR: 10.01mΩ; THT; ±5%
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 900V DC |
| Max. operating current | 8.7A |
| Operating temperature | -55...135°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Terminal pitch | 27.5mm |
| Max. operating voltage | 900V DC |
| Capacitance | 5µF |
| Kind of capacitor | DC-Link |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Pulse resistance | 40V/μs |