Tootekood: C4D08120A
Tootja: Wolfspeed(CREE)
Tootja tootekood: C4D08120A
  • Mounting
  • Case
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Technology
  • Technology
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Power dissipation
  • Type of diode
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SiC; THT; 1.2kV; 8A; 120W; TO220-2
Mounting THT
Case TO220-2
Semiconductor structure single diode
Max. off-state voltage 1.2kV
Technology SiC, Z-Rec®
Load current 8A
Max. forward voltage 1.8V
Power dissipation 120W