Relay: solid state; Ucntrl: 180÷280VAC; 25A; 48÷530VAC; 3-phase
Kordarv:
60.0
Minimum quantity:
60.0
Tootekood:
C53TP25C-10
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: C53TP25C-10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 180÷280VAC; 25A; 48÷530VAC; 3-phase
| Max. operating current | 25A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 103.9x79.7x36.83mm |
| Switched voltage | 48...530V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |