SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 5.6 pF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, CC Series
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
CC0603CRNPO9BN5R6
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: CC0603CRNPO9BN5R6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 5.6 pF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, CC Series
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Max. operating voltage | 50V DC |
| Capacitance | 5.6pF |
| Case - mm | 1608 |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | NP0 |
| Capacitance tolerance | ±0.25pF |
| Max operating temperature | 125°C |