SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 220 pF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, CC Series
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
CC0603KRX7R0BB221
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: CC0603KRX7R0BB221
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 220 pF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, CC Series
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. operating voltage | 100V DC |
| Capacitance | 220pF |
| Case - mm | 1608 |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | X7R |
| Max operating temperature | 125°C |