Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 25V; Y5V; ±20%; SMD; 0603
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CC0603MRY5V8BB104
Tootja: YAGEO
Tootja tootekood: CC0603MRY5V8BB104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; MLCC; 100nF; 25V; Y5V; ±20%; SMD; 0603
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 25V |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 100nF |
| Case - mm | 1608 |
| Kind of capacitor | MLCC |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | Y5V |